Nawigacja
Klasztor
  Rys Historyczny
  Wsplnota
Liturgia
  Msze w i naboestwa
  Ogoszenia parafialne
  Intencje Mszalne
  Dni witeczne nakazane
  Patronowie Polski
Parafia
  Dane parafii
  Patron parafii
  Dane adresowe
  Kancelaria
Duszpasterstwo
  Koo ywego Raca
  Ministranci
  Ruch Eucharystyczny
  Neokatechumenat
  FZ
  Chr
  Schola modzieowa
  Schola dziecica
  Grupa pielgrzymkowa
  Duszpasterstwo chorych
MusicBox3
Play
Witamy na stronie wsplnoty kaliskiej

Nawigacja
Artykuły » Duszpasterstwo » Neokatechumenat
Neokatechumenat

Neokatechumenat

Geneza Neokatechumenatu

Kiko Argüello:

"Pan wezwa nas, bymy weszli na drog nawrócenia, poprzez któr pozwala nam w katechumenacie pochrzcielnym odkry ogromne bogactwa naszej wiary. W katechumenacie tym powoli, etap za etapem, stopie za stopniem, moemy doj a do wód wiecznej odnowy, aby chrzest, którego kiedy udzieli nam Koció, moe sta si poprzez nasz akceptacj sakramentem zbawienia i dobr nowin dla ludzkoci. Z katechumenatem w centrum duszpasterstwa parafii otwiera si droga inicjacji chrzecijaskiej, która daje pocztek DUSZPASTERSTWU EWANGELIZACJI DOROSYCH, rodzc do wiary tylu naszych braci, którzy dzisiaj yj chrzecijastwem zwyczajowym, i dajc ludziom, którzy yj zanurzeni w wiecie zsekularyzowanym, moliwo spotkania si z Panem Naszym, Jezusem poprzez wspólnoty chrzecijaskie przeywajce swoj wiar w postaci dojrzaej: mioci w wymiarze krzya i doskonaej jednoci.

Droga narodzia si w 1962 r. w Madrycie, w barakach "Palomeras Altas". Kiko Argüello z kilkoma brami - wezwani przez Pana do przeywania swego chrzecijastwa poród ubogich, dzielc cakowicie ycie tych, których ndza i cierpienie jest konsekwencj grzechu spoeczestwa - nieustannie proszeni przez osoby, z którymi yli, znaleli si w sytuacji która zmuszaa ich do przepowiadania DOBREJ NOWINY naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Sowo to, które rodzio si sabe i nieporadne z powodu trudnoci wynikajcych z faktu przepowiadania Ewangelii ludziom bez kultury i adnego wyksztacenia, zaczo konkretyzowa si w swego rodzaju syntez katechetyczn: potny KERYGMAT, który w miar jak zstpowa w serca ubogich, powodowa narodzenie si nowej rzeczywistoci - KOINONIA (wspólnota).

Ze zdziwieniem bylimy wiadkami SOWA, które stajc si ciaem wród ludzi biednych, przyjmujcych je z radoci, prowadzio do narodzenia si WSPÓLNOTY trwajcej w modlitwie, prowadzio do zdumiewajcej LITURGII, jako e bya ona odpowiedzi tylu braci, którzy peni grzechów - bogosawili Pana, który na nich wejrza. W ten sposób w okresie trzech lat zobaczylimy pojawienie si drogi, prowadzcej do powolnego i organicznego dojrzewania wiary, jakby rodzaj katechumenatu, który powoli tworzy Koció, realizowa bratersk wspólnot, wywoywa mio w wymiarze zdumiewajcym wszystkich, gdy bya to mio do nieprzyjació - mio w wymiarze krzya."

Opiekun – prezbiterem naszej wspólnoty neokatechumenalnej jest o. Marek Mioduszewski 

Spotkania odbywaj si w kad rod na Liturgii Sowa i w kad sobot wieczorem na liturgii Eucharystii o godzinie 1900.


Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Nasze profile na facebooku
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dokumenty
  Sakrament chrztu
  Sakrament Bierzmowania
  Sakrament maestwa
  Pogrzeb
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Losowa fotografia
Copyright © 2012
White_n_Light Theme by: Smokeman
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.04